Nasze zawodniczki w Zapleczu Kadry Narodowej

2017-01-12
Miło nam poinformować, że Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki powołał dwie zawodniczki jędrzejowskiego z UMKS „Nadir” – Karolinę Fiutek i Dominikę Ostrowską - do tzw. Zaplecza Kadry Narodowej juniorów młodszych...
Miło nam poinformować, że Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki powołał dwie zawodniczki jędrzejowskiego z UMKS „Nadir” – Karolinę Fiutek i Dominikę Ostrowską - do tzw. Zaplecza Kadry Narodowej juniorów młodszych. Decyzja została podjęta po analizie wyników osiągniętych przez zawodniczki w roku 2016 oraz wyników badań kwalifikacyjnych. Dziewczęta trenowane przez Bartłomieja Bartosza zostały tym samym objęte specjalnym systemem szkolenia nadzorowanym przez PZLA. W ramach szkolenia będą uczestniczyć w zgrupowaniach, obozach i zawodach organizowanych przez związek. Dziewczęta znalazły się w grupie 8 lekkoatletek z województwa świętokrzyskiego powołanych do Zaplecza Kadry Narodowej. W powołanej ósemce są tylko 4 biegaczki, w tym dwie jędrzejowskie zawodniczki. 
Od dłuższego czasu z prawdziwą przyjemnością śledzimy postępy w sportowym rozwoju Karoliny i Dominiki oraz całej grupy zawodniczek UMKS „Nadir” trenowanych przez trenera Bartłomieja Bartosza. 7 stycznia Karolina wygrała bieg na 1000 m podczas I Halowego Mityngu Łódzkiego OZLA i RKS Łódź. Debiutująca w kategorii juniorek młodszych niespełna 16-letnia zawodniczka Nadiru Jędrzejów uzyskała czas 3.09,97. Podczas startów w niemal wszystkich zawodach wojewódzkich w roku 2016 nie miałą sobie równych i zostawiała swoje rywalki daleko w tyle. Uzyskiwane przez nią czasy mieściły się w dziesiątce najlepszych czasów w Polsce wśród młodziczek. We wrześniu 2016 roku podczas zawodów w Słubicach osiągnęła swój najlepszy jak dotąd czas na w biegu na 1000 m uzyskując 3 i 3/100 min. Uczennica jędrzejowskiego Gimnazjum nr 1 po powołaniu do ZKN będzie biegać na dłuższych dystansach. Na razie będzie to dystans 2 km, docelowo po osiągnięciu odpowiedniego wieku dystans ten zostanie wydłużony do seniorskich 3 km. Dominika Ostrowska biega na średnich dystansach – obecnie jest to 600 m, docelowo będzie to 800 m. 
Serdecznie gratulujemy obu zawodniczkom i trenerowi. Oczywiście trzymamy kciuki i życzymy sukcesów!
wstecz