Rozpoczęcie roku szkolnego

2017-09-04
Szczególnie uroczysty przebieg miało dzisiaj otwarcie roku szkolnego w placówce przy ulicy Ogrodowej. Od 1-go września funkcjonuje ona jako Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie.

Wprowadzona w życie reforma oświaty sprawiła, że istniejące tam dotąd Gimnazjum nr 1 będzie funkcjonować w szczątkowej formie przez dwa najbliższe lata, aż do ukończenia klasy III przez obecnych drugoklasistów. Burmistrz Marcin Piszczek inaugurując rok szkolny podkreślił wyzwania, jakie stoją w związku z reformą zarówno przez pedagogami, jak i samorządowcami. Podczas rozpoczęcia roku miało miejsce bardzo wzruszające pożegnanie dotychczasowego dyrektora Gimnazjum nr 1 Aleksandra Leszka Brzezińskiego, który przechodzi na emeryturę po 41 latach pracy w zawodzie nauczyciela oraz 33 latach pracy na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Jędrzejowie, a następnie Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie. W tym szczególnym dyrektor Brzeziński otrzymał wiele bardzo serdecznych podziękowań: od burmistrza miasta, kolegów i współpracowników ze szkoły odraz od swoich podopiecznych. Razem z nim na emeryturę przeszłą również wicedyrektor Gimnazjum nr 1, pani Lidia Osińska, która również otrzymała wiele serdecznych słów podziękowań. Panie Leszku, Pani Lidio, my również dziękujemy za wieloletnią bardzo dobrą współpracę. Życzymy dużo zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń! Nową dyrektor nowej placówki została pani Marta Zarzycka. Jej zastępcą będzie pani Agnieszka Jakubas. Nowej dyrekcji, ale także wszystkim uczniom z terenu miasta i gminy Jędrzejów, nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy pomyślności w nowym roku szkolnym!

Galeria zdjęć dostępna jest tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1613233695414736.1073741943.128000197271434&type=1&l=93874c8197

wstecz