Sukses biegaczek z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie

2017-10-17
Historyczny wyczyn - nikomu wcześniej nie udało się stanąć na podium trzy lata z rzędu!

Jędrzejowska młodzież biegała w Rytwianach. W finałach Wojewódzkich Przełajowych Biegów Sztafetowych zespół dziewcząt z Gimnazjum Nr 1 Jędrzejów zajął 3 miejsce. W poprzednich latach dziewczęta zajmowały dwukrotnie miejsce pierwsze, więc sztuka trzech triumfów pod rząd się nie udała, ale trzeba zaznaczyć, że po odejściu czołowych zawodniczek do kategorii szkół ponadgimnazjalnych to zupełnie inna drużyna. To trzecie miejsce wywalczone zostało na samej mecie dzięki brawurowemu pościgowi Kamili Równickiej (2004 r.) na ostatniej zmianie. Kamila nadrobiła ok. 200 metrową stratę na dystansie 800 m! Wygląda na to, że w przyszłym sezonie Kamila będzie "rządzić" w województwie (i nie tylko) w kategorii młodziczek. Przypomnijmy, że trenerem naszych biegaczek jest Bartłomiej Bartosz. Trzon drużyny Gimnazjum Nr 1 stanowiły zawodniczki NADIR-u, podobnie jak zwycięskiej sztafety dziewcząt z Ostrowca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w której wystąpiło aż 6 zawodniczek NADIR-u. Jest to  bowiem szkoła sportowa, w której uczą się nasze starsze zawodniczki. W zawodach startowali także chłopcy z GP Nr 1 z Jędrzejowa i dziewczęta z SP Jasionna, ale zajęli dalsze miejsca. Wszystkim gratulujemy wyników i walki do końca.