Bezpieczeństwo na piątkę

2017-10-24
Dzisiaj w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się etap powiatowy XI edycji turnieju „Bezpieczeństwo na piątkę”, którego hasłem przewodnim jest „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”.

Konkurs został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Jędrzejowie i skierowany był do dzieci klas piątych szkół podstawowych z całego powiatu jędrzejowskiego. Otwarcia konkursu dokonał burmistrz Marcin Piszczek.

Do zawodów przystąpiło 14 reprezentacji szkół podstawowych powiatu jędrzejowskiego. Każda z drużyn liczyła po trzech uczniów klas piątych. W teście wiedzy uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów i bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Komisja oceniała również prace plastyczne, których mottem przewodnim było hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”, wykonane przez każdą z drużyn.

Pierwsze miejsce w rywalizacji zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Nagłowicach, Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa w Miąsowej, a III Szkoła Podstawowa nr 4 w Jędrzejowie. indywidualnie najlepszym wynikiem testu wykazał się uczeń SP 3 w Jędrzejowie Bartłomiej Śliwiński Puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Jędrzejowa zwycięskim drużynom wręczył Komendant Powiatowego Policji w Jędrzejowie mł. insp. Wojciech Miodek. Nagrody zostały zakupione z funduszy Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie.

Galeria zdjęć z konkursu dostępna jest tutaj: https://www.facebook.com/pg/miastojedrzejow/photos/?tab=album&album_id=1668637849874320

wstecz