Trwa akcja „Szczęśliwe wakacje”

2018-07-05
Gmina Jędrzejów finansuje kolonie i półkolonie dla 230 dzieci

Już od kilku lat gmina Jędrzejów finansuje wypoczynek letni dla dzieci „z grup ryzyka” z tzw. funduszu alkoholowego. Realizatorem kolonii jest Caritas Diecezji Kieleckiej w Kielcach, który został wyłoniony w drodze otwartego konkursu ofert. Obecnie 35 dzieci wypoczywa w miejscowości Zakopane, a 40 kolejnych wyjedzie na kolonie od połowy lipca br. nad morze do Chłapowa-Władysławowa.
Dzisiaj burmistrz Marcin Piszczek odwiedził Szkołę Podstawową nr 3, gdzie Samorządowe Centrum Usług Wspólnych organizuje obecnie dwutygodniowy wypoczynek w formie półkolonii dla 60 dzieci. Czwartek został zaplanowany jako dzień sportu, dlatego dzieciaki mogły sprawdzić swoje umiejętności w takich konkurencjach jak wyścigi w workach, przeciąganie liny, a także – uwaga – gra w gumę! Burmistrz przekazał na ręce wicedyrektor SP3 Bożeny Adamczyk słodką niespodziankę dla uczestników zajęć. 
Pozostałe dni podopieczni mają wypełnione licznymi atrakcjami – była już wycieczka autokarowa do Ostoi Dworskiej i Chęcin, a w planach są jeszcze wyjazdy do Nowin na basen „Perła”, do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim oraz kolejką do Umianowic. Dzieci zwiedzą także jędrzejowskie opactwo cystersów oraz obejrzą film w Kinie CK. 
Półkolonie trwają także w Ognisku Wychowawcze CARITAS w Jędrzejowie, które zorganizowało wypoczynek dla 96 dzieci w dwóch dwutygodniowych turnusach.

Poza licznymi atrakcjami podczas wypoczynku realizowany jest program profilaktyczny.

 

wstecz