Aż dwie szkoły z Jędrzejowa w najlepszej „dwudziestce”!

2019-03-15
Kielecki ZUS ogłosił listę półfinalistów Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, którzy 15 marca zmierzą się w kolejnym etapie rozgrywek. Jędrzejowianie są wśród najlepszych!

Aż dwie szkoły z  Jędrzejowa w najlepszej „dwudziestce”.

Kielecki ZUS ogłosił listę półfinalistów Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, którzy 15 marca zmierzą się w kolejnym etapie rozgrywek. Z  prawie 900  uczniów z całego województwa, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 60 najlepszych -  w tym Kinga Giełżecka, Oskar Zygan i Alan Piórkowski z I LO im. Mikołaja Reja wraz z opiekunem Małgorzatą Pyzowską oraz reprezentanci ZSP Nr 1 im Ks. St. Konarskiego Katarzyna Dłużniak, Kinga Suchenek i Michał Juszczyk. Szkoła ta uczestniczy w projekcie „Lekcje ZUS” od 2014 r. a przygotowuje ich od samego początku Alicja Garus.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem Lekcji z ZUS. To projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany pod patronatem Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach tego projektu uczniowie uczestniczą w specjalnych lekcjach, których celem jest przekazanie im praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Bo oprócz nagród rzeczowych dla uczniów jak tablety, laptopy do zdobycia są indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię w niemal całym kraju, a dodatkowo szkoła, która wygra finał też otrzyma cenne nagrody – mówi Paweł Szkalej rzecznik prasowy w kieleckim ZUS-ie.

Swoje indeksy w poprzednich edycjach oferowały takie uczelnie jak: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, UJK w Kielcach, Akademia Pomorska, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie czy  KUL-u. Pełna lista uczelni podana zostanie w trakcie finału, pod koniec kwietnia w Warszawie.

Trzymamy kciuki i życzymy Powodzenia!

wstecz