Konkurs

2020-05-22
Fundacja Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" organizuje konkurs "Zakręcona pocztówka dla Miśka Zdziśka".

W związku z trwającą epidemia COVID-19 chcemy, aby w tym roku Dzień Dziecka był również bardzo wyjątkowy dla naszych małych i dużych przyjaciół. Fundacja Miśka Zdziśka ogłasza wyjątkowy konkurs pod nazwą ,,Zakręcona Pocztówka dla Miśka Zdziśka”. Przez ten konkurs chcemy zachęcić dzieci i młodzież oraz ich rodziny do ekologii, do segregowania śmieci, a tym samym do pomocy innym osobom. Czekamy na Państwa pocztówki oraz uzbierane plastikowe nakrętki do 5 Czerwca. Wszystkie prace opublikujemy na naszej stronie internetowej a trzy osoby które dostarczą jak największą ilość plastikowych nakrętek otrzymają od Miśka Zdziśka nagrody.

 

Trwająca epidemia COVID-19 spowodowała, że ze względu na obostrzenia Misiek Zdzisiek nie mógł odwiedzać zamkniętych szkół w ramach akcji zbierania plastikowych nakrętek "Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki" oraz swoich najmłodszych przyjaciół. Niestety nadal nie będzie to możliwe.

 

Wierzymy, że ze startem nowego roku szkolnego wszystko wróci do normy. Zbieranie nakrętek jest działaniem proekologicznym. Do śmieci wyrzucamy niezakręcone butelki i inne opakowania np. po szamponach, kawach, sokach, balsamach, kremach czy wieczka po zużytych farbach i tynkach. To element segregacji śmieci. Nakrętki przerabiane są na granulat, z którego powstają nowe zakrętki, rury PCV czy obudowy komputerów.

 

W poprzednich latach Fundacja Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" organizowała imprezy plenerowe z okazji Dnia Dziecka, odwiedzała placówki oświatowe jak również organizowała uroczyste Dni Dziecka dla dzieciaków z terenu powiatu jędrzejowskiego na terenie swojego obiektu sportowego w miejscowości Trzciniec oraz dla swoich podopiecznych w siedzibie Fundacji.

 

Pocztówki wraz z plastikowymi nakrętkami można dostarczać osobiście do siedziby Fundacji Miśka Zdziśka w Jędrzejowie ul. Przemysłowa 7, 28-300 Jędrzejów , lub wysłać drogą pocztową na adres Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei".

 

wstecz