Weekend sportowych sukcesów

2020-09-15
Jędrzejowscy lekkoatleci zaliczyli świetne zawody!

Za nami bardzo udany weekend w wykonaniu jędrzejowskich lekkoatletów:

Karolina Fiutek, zawodniczka jędrzejowskiego UMKS "Nadir", podopieczna trenera Bartłomieja Bartosza, zdobyła 4. miejsce w biegu na 1500 m na odbywających się w Radomiu Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U-20. Czas 4:42:90 to nowa "życiówka" Karoliny, która pozwoliła jej osiągnąć również najlepszy jak dotąd start w mistrzostwach Polski. Nasza zawodniczka dała się wyprzedzić tylko największym faworytkom: bezkonkurencyjnej Klaudii Kazimierskiej z Vectry Włocławek, Zuzannie Bronowskiej z Mazovii Pro-Activ Ciechanów oraz Oliwii Sarneckiej z MKL Szczecin. Dzięki świetnemu startowi Karolina Fiutek otrzymała powołanie do kadry narodowej na mecz lekkoatletyczny Polska - Czechy, który odbędzie się w Karpaczu 20 wrzesnia! Dodajmy, że Karolina przystąpiła do biegu z dziesiątym czasem wśród 19-tu zawodniczek. Czwarte miejsce jest więc naprawdę wielkim sukcesem naszej zawodniczki.

W sobotę 12 września na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Łodzi Magdalena Oleksiak z UMKS "Nadir" zdobyła złoty medal w biegu na 2000m! Podopieczna trenera Bartłomieja Bartosza zostawiła swoje konkurentki daleko w tyle i wygrała swój bieg bardzo pewnie!

Karolinie, Magdzie i trenerowi składamy wielkie gratulacje!

W sobotę i niedzielę w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce Juniorów i Seniorów. Świetny start zaliczył jędrzejowianin Tomasz Gawroński, który wrócił z imprezy z czterema medalami: srebrnym za bieg na 3000 m, brązowym na 1500 m, brązem za bieg na 800m i złotym w sztafecie 4x400m. Tomaszowi również Gratulujemy!