16 tysięcy maseczek od firmy Sonarol!

2021-03-29
Cenna pomoc w walce z COVID-19

 

16 tysięcy jednorazowych maseczek medycznych, stanowiących podstawową ochronę przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov 2 przekazała dzisiaj firma Sonarol sp. j. Najda z siedzibą w Jedwabnem na ręce burmistrza Jędrzejowa Marcina Piszczka. Zostaną one rozdysponowane do najbardziej potrzebujących jednostek, w tym głównie do szpitala i Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Jędrzejowie.

Firma Sonarol powstała w 1997 roku jako producent maszyn i urządzeń rolniczych. Z czasem swoją działalność poszerzyła o produkcję stolarki okiennej (szybko osiągając pozycję jednego z liderów branży), styropianu, konstrukcji stalowych, maszyn przemysłowych i robotów spawalniczych a od niedawna także wyrobów medycznych.  Obecnie zatrudnia ponad 600 pracowników, swoje wyroby eksportuje do 24-ch krajów świata.

Są duże szanse, że firma Sonarol zagości na stałe w naszym mieście. Prowadzone są rozmowy na temat budowy dużego zakładu produkcyjnego w jędrzejowskiej strefie ekonomicznej. O postępach rozmów będziemy Państwa informować na bieżąco.

Burmistrz Marcin Piszczek składa właścicielom firmy najserdeczniejsze podziękowania za okazane wsparcie.

 

wstecz