Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR – wręczenie laptopów

Konkurs organizowany był przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Projekt finansowany przez #FunduszeEuropejskie.
Cel projektu to wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego umożliwiającego naukę zdalną.
29 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Jędrzejowie odbyło się uroczyste przekazanie laptopów dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Jędrzejów.
Sprzęt komputerowy wręczyła Pani Sekretarz Gminy Jędrzejów Renata Kawiorska.
Przekazany sprzęt komputerowy pozwoli na dogodną realizację obowiązków szkolnych przez uczniów. Dzięki udziale w projekcie wyeliminowane zostaną ograniczenia informatyczne i wyrównane zostaną szanse w dostępie do cyfrowej edukacji.
Stan pandemii pokazał, jak ważne są dziś kompetencje pozwalające swobodnie korzystać z cyfrowych narzędzi. Coraz szersze wykorzystanie nowych technologii w obszarze edukacji to nie tylko wielkie szanse, ale również ogromne wyzwania.