Firmy biorące udział w programie pomocy rodzinom wielodzietnym w gminie Jędrzejów pod nazwą „JEDRZEJÓW PRO"

 


 

P.H. MAR-POL Marcin Kałka

.

Piaski 99
28-300 Jędrzejów
tel.: 41 387 00 13
fax: 41 387 00 13

.

Firma zajmuje się importem tkanin, dzianin z całej Europy Zachodniej. Jej specjalnością są tkaniny bawełniane.

 


 

NZOZ Gabinety Medyczne Agata i Krzysztof Kałka
 

Adres: ul. Dr. Kwarty 4
28-300 Jędrzejów
Telefon: 041 386 41 07
 
.

Strona internetowa: lekarzejedrzejow.pl

.

Przychodnia Lekarska  „Gabinety medyczne ” istnieje na rynku usług medycznych od 1997 r

Siedzibą  Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej od początku istnienia jest budynek na ulicy Dr Kwarty 4.

Jesteśmy  firmą rodzinną – korzenie naszej firmy  sięgają roku 1967 kiedy to gabinet prywatny otworzyła Dr Teresa Herman-Kałka .

Od początku naszej działalności staramy się nieustanie doskonalić nasze lekarskie umiejętności i wykształcenie  ,wzbogać sprzęt naszej przychodni o jak najnowocześniejsze narzędzia pracy , ulepszać  warunki  lokalowe   i metody pracy .Jesteśmy w stałym kontakcie z najnowocześniejszymi klinikami i szpitalami publicznymi i prywatnymi w Polsce .

 


 

ŚKD "Ciuchcia Expres Ponidzie" sp.zoo

.

Jędrzejów ul. Dojazd 1
tel. +48 41 3862255
tel. kom. 605 785 635

.
Z dawnej, ponad 340-kilometrowej sieci Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej, która to sięgała aż po Tarnobrzeg, Szczucin, Miechów/Charsznicę i Kocmyrzów, do dnia dzisiejszego ostało się ledwie 104 kilometry szlaku. Odcinek aktualnie eksploatowany przez Świętokrzyską Kolejkę Dojazdową liczy niecałe 29,5 km. Niewielką jego długość wynagradza jednak niepowtarzalny i urozmaicony przebieg, urzekająca okolica, duże nasycenie miejsc szczególnych zarówno pod względem historycznym jak i przyrodniczo - krajoznawczym. Dodatkowo miłośnicy jędrzejowskiej wąskotorówki od lat czynią starania o ponowne przywrócenie ruchu na odcinku Umianowice - Chmielnik dla lekkich pojazdów drezynowych. Tym samym będzie możliwość przejażdżki zarówno wzdłuż, jak i wszerz unikalnej, śródlądowej delty rzeki Nidy. Zapraszam na krótką, wirtualną przejażdżkę, która i tak nie jest w stanie oddać rzeczywistości - to trzeba po prostu zobaczyć!

 


 

Pływalnia Miejska w Jędrzejowie

ul. Przypkowskiego 43
28-300 Jędrzejów
tel./fax : 41 3865209
e-mail :

.
Od rozpoczęcia działalności stale zwiększamy ilość dostępnych atrakcji. Oferujemy nie tylko możliwość pływania w krystalicznie czystej wodzie , zapraszamy również do skorzystania z sauny, boiska do piłki plażowej, kortów tenisowych oraz stołu do tenisa. Po pływaniu zapraszamy do siłowni, gabinetu odnowy biologicznej, oraz solarium. Samochód możesz zostawić na parkingu. Jesteś osobą niepełnosprawną ? Zapraszamy również Ciebie. Na terenie Pływalni Miejskiej zostały zlikwidowane bariery architektoniczne, abyś mógł skorzystać ze wszystkich oferowanych atrakcji.

 


 

Centrum Kultury w Jędrzejowie
 Al. J. Piłsudskiego 3
 28-300 Jędrzejów
 
Sekretariat:
 Tel. 041 386 12 68
 Fax. 041 386 12 68
 email:

 
 
Kasa biletowa czynna:
Kasa otwarta 30 min przed każdym wydarzeniem w miejscu odbywania się imprezy.
 tel.: 041 386 12 68 wew. 103

.

Centrum Kultury w Jędrzejowie jest komunalną instytucją upowszechniania kultury, działającą w oparciu o statut nadany przez Radę Miejską w Jędrzejowie Nr. II/21/02 z dnia 12 grudnia 2002 roku. Realizując zadania określone w statucie, nastawiony jest przede wszystkim na upowszechnianie kultury w zakresie: muzyki, plastyki, teatru, tańca, filmu, fotografii, folkloru.
 

Pracą Centrum Kultury kieruje Dyrektor mgr Józef Straszak oraz z-ca Dyrektora ds. artystycznych mgr Sebastian Sipa, natomiast sprawy finansowe prowadzi główna księgowa Joanna Krupińska.
 

Działalność merytoryczną Centrum Kultury prowadzą: instruktor tańca Danuta Ziółkowska, instruktor teatralny Ireneusz Ślusarczyk, instruktor muzyk Sebastian Sipa, oraz Instruktor muzyk Justyna Łysak, instruktor plastyk Ryszard Kasperek, instruktor informatyk Tomasz Osiński, instruktor fotografik Leszek Kowalski, obsługą oświetleniową i multimedialną zajmuje się Artur Smerkowski oraz kinooperator Marcin Marszałek.
 

Jesteśmy zgraną grupą, nie bojącą się żadnych wyzwań. Prowadzimy zajęcia z dziećmi i młodzieżą z całego powiatu jędrzejowskiego. Posiadamy dobrze wyposażone pracownie, w tym: pracownia internetowa, studio muzyczne, sala taneczna, pracownie plastyczną i teatralną. Mamy na swoim koncie wiele osiągnięć, wśród nich główne nagrody na przeglądach i festiwalach ogólopolskich. Nasi instruktorzy otrzymali wiele znakomitych tytułów i wyróżnień.

 


 

 

Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie
Pl. T. Kościuszki 7-8
28-300 Jędrzejów

.

"Misją Muzeum jest świadczenie o wartościach narodowych i ogólnoludzkich poprzez upowszechnianie sztuki światowej i polskiej, zwłaszcza ośrodka powiatu jędrzejowskiego, oraz poprzez działania muzealne obejmujące kolekcje i dzieła o wartości naukowej, historycznej i artystycznej, powstałe jako rezultat przekonań tych, których łączy poczucie przynależności lub uznanie dla kultury polskiej - bez względu na miejsce zamieszkania, narodowość czy wyznanie".

Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie powstało w wyniku przekazania Państwu kolekcji zegarów słonecznych, przyrządów astronomicznych oraz biblioteki starodruków przez rodzinę Przypkowskich. Historia tej rodziny sięga głęboko w czasy średniowiecza, a jej herb Radwan, obecnie znak Muzeum, należy do najstarszych polskich znaków rodowych.

.

Wirtualne zwiedzanie Muzeum

  

wstecz